Fejsbuk a serwis Karpaczanie.pl

Wszyscy wiemy jaki los spotkał poprzednią wersję serwisu karpaczanie.pl tę najbardziej popularną na serwerach firmy Socjum. Miałem nadzieję, że większość wyciągnęła z tego jakąś naukę dla siebie. Okazuje się, że niekoniecznie. Serwis nadal czeka na swoich „starych” użytkowników. Niestety większość postanowiła udzielać się na tzw. fejsie, bo taka jest aktualna moda.

Warto przypomnieć dzieje poprzedniego rozreklamowanego przez media serwisu nasza-klasa.pl. W swoim czasie bardzo popularnego, a obecnie skutecznie zmarginalizowanego przez obecnie nam panującego fejsa. Moda na portale społecznościowe mija lub zmienia na inne. Już teraz w siłę rośnie Google+.

Martwię się, że treści dodawane na facebooka mogą podzielić los tych na socjum. Dlatego cały czas namawiam do czynnego udziału w naszym serwisie. Nota bene właściciel fejsbuka, w dużej mierze, opierał się właśnie na schemacie zastosowanym w silniku obecnie stosowanym przez nasz serwis, a jest to najbardziej znany na świecie skrypt blogowy wordpress. Przypomnę tylko, iż obecny serwis utrzymywany jest na bardzo stabilnym i gwarantującym stałe utrzymanie treści serwerze.

W swoim czasie proponowaliśmy pewnemu znaczącemu urzędnikowi miasta współpracę przy naszych serwisach, celem skutecznej promocji miasta. Posiadamy ogromną ilość domen tematycznych, które powiązane są wspólną inicjatywą „Karpacz – myślenie pozytywne”. Otrzymaliśmy odmowną odpowiedź, ponieważ zdaniem powyższego „tylko fejsbuk się liczy”.

No cóż, pozostaje nam nadal czekać na świadomych i wartościowych urzędników oraz użytkowników…