Zmiana nazwy ulicy Parkowa na Ducha Gór

Nawiązując do poprzedniego artykułu chciałem poinformować Was o dość ciekawej naszej inicjatywie. Jak wszyscy wiecie tunel pod stokiem Kolorowa, przedłużył ulicę Parkową aż do samej Konstytucji 3 Maja. Tym samym ulica Parkowa otrzymała dosyć rozwidlony układ, bo odcinek ulicy od stoku Kolorowa aż po ulicę Wolną nosi również tę samą nazwę.

Właśnie ten odcinek ulicy, naszym zdaniem, powinien otrzymać nową oraz ciekawą nazwę. Właściwie nie zastanawialiśmy się długo nad wyborem odpowiedniej. Miejsce jest urokliwe, przylega bezpośrednio do Lasów Państwowych, drzewa iglaste przemieszane z bukami i brzozami, ścieżki piesze czyli teren Góry Pohulanka. Tak tak, ta góra nie nazywa się Kolorowa, a właśnie Pohulanka. Jak już wcześniej wspominałem, nie lubię tej nazwy i na swoje potrzeby nazywam ją „Czarodziejską Górą”. Może powinniśmy również wnioskować o zmianę nazwy tego wzgórza? :) Wzdłuż drogi płynie bezimienny potok. Na tym odcinku są tylko 2 budynki: bardzo stary i zniszczony budynek mieszkalny przy Parkowej 12 oraz przepiękny acz również zniszczony, przedwojenny budynek pensjonatowy o nazwie „Kwiat Paproci” (dawniej „Krystyna”, jeszcze dawniej „Villa Christa”. Poniżej urwiska wije się i szemrze przepiękny potok Bystrzyk. Droga łączy oba stoki narciarskie Kolorową oraz Lodowiec. Magiczne miejsce…

Villa Christa Krummhübel Karpacz

Skoro jest to miejsce magiczne to nasuwa się tylko jedna nazwa: „Ducha Gór” i właśnie o taką nazwę wnioskujemy do Burmistrza Malinowskiego oraz Radnych Miasta Karpacza, którzy to władni są podjęcia takowej decyzji.

Mijają kolejne miesiąca i w sprawie zmiany nazwy ulicy cisza. Zastanawiamy się, czy aby radni nie powinni, w przeciągu dwóch miesięcy od otrzymania naszej prośby, ustosunkować się do jej treści?