Tajemniczy dzień 12.12.12

W poprzedniej wersji serwisu, dokładnie 12 grudnia 2012 roku dodałem krótki wpis aby przypomnieć wszystkim o tym ciekawym wydarzeniu. Data ta jest o tyle ciekawa, iż w tym stuleciu podobny układ liczb jest już niemożliwy. Następny taki dzień będzie 01.01.01 czyli już w 2101 roku, ale to kto inny będzie tę datę świętować.

Riesengebirge 12.12.12

A dlaczego zwróciłem uwagę na właśnie tę datę? Przeglądając archiwalne pocztówki umieszczone na oficjalnej stronie Karpacza, nietrudno było zauważyć tę najciekawszą, opisaną właśnie tymi liczbami. Tym bardziej, że chyba przez pomyłkę, dodana więcej niż jeden raz. Dokładnie 100 lat temu czyli w 1912 roku, ktoś wpadł na genialny pomysł aby pozostawić ślad na śniegu w formie życzeń pisanych łącznie z trzema dwunastkami. Prawda, że ciekawy pomysł? Napis ulotny, dokładnie jak ten dzień, który już dawno przeminął. Rok 2012 również przeszedł do historii. 21.12.2012 przeżyliśmy również, dawno zapowiadany, koniec świata. Koniec nie nastąpił, zakończył się jedynie kalendarz Majów.

12.12.2012 r. współcześni karpaczanie mieli możliwość wydeptania tej daty na stadionie miejskim w Karpaczu. Inicjatywa wyszła od urzędników miejskich. Uczestników było niewielu, prawdopodobnie znowu zawiodła strona informacyjna lub po prostu nielicznych mieszkańców Karpacza ta inicjatywa zainteresowała. Mimo wszystko ślad został wykonany i pozostawiony. Napis już zniknął wraz ze śniegiem, ale jednak coś pozostało. Dzięki współczesnej technice możliwe było zarejestrowanie tego faktu na zdjęciach i udostępnienie szerokiej publiczności również na stronach miasta. Kto nie był niech żałuje. Kto da radę niech poczeka do następnej takiej okazji ;)

Tęcza 12.12.12

Niestety mnie również nie było na tej imprezie, jednak wracając ze spaceru do domu zauważyłem ciekawe zjawisko. Była godzina 13.50, słońce zbliżało się ku zachodowi, a na tle Śnieżki pojawiła się tęcza. Przy czym na pewno nie padał deszcz, bo przecież był mróz. To był śnieg, i to właśnie na nim załamywało się światło, tworząc charakterystyczną tęczę. Nie było to zjawisko wyraźnie. Nie każdy umiał go dostrzec, a może tylko nam było to dane. Całe szczęście aparat fotograficzny był pod ręką i Wy również możecie obejrzeć magię dnia 12.12.12.

Magiczna chwila 12.12.12

Była jeszcze jesień kalendarzowa, za oknem zima, dni najkrótsze w roku ale jak zawsze warto rozglądać się, a nawet spojrzeć w górę. Często można dojrzeć coś ciekawego. Warto mieć przy sobie aparat fotograficzny. A właściwie teraz prawie wszyscy chodzą z takimi aparatami-komórkami! I jakość tych aparatów jest co raz lepsza…